KLUB UCZNIOWSKI

Klub Uczniowski czynny jest:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
w godzinach od 7:30 - 16:00


 • W klubie uczniowskim podczas godzin lekcyjnych przebywają uczniowie w ramach przydzielonego zastępstwa, w przypadku zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego, religii bądź języka dodatkowego
 • Z oferty klubu korzystać mogą wszyscy uczniowie przebywający w szkole przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zajęć lekcyjnych  klub uczniowski zajmuje się między innymi:

 • Wykonywaniem kartek okolicznościowych. Kartki wykonywane są z okazji świąt
  (Boże Narodzenie, Wielkanoc) i innych ważnych dni (Dzień Nauczyciela, Walentynki oraz kartki z okazji urodzin czy imienin).

  Każdy uczeń może:

 • Skorzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)
 • Poznać nowych i ciekawych kolegów
 • Odrobić lekcje, napisać referat korzystając z pomocy kolegów, opiekunów klubu oraz skorzystać z informacji znajdujących się w Internecie
 • Zagrać w gry planszowe lub poczytać czasopisma znajdujące się w klubie
  ICIM – Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej  Znajdujące się w klubie uczniowskim komputery działają w ramach projektu zwanego Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej. Centrum powstało w styczniu 2008 roku. Sprzęt komputerowy współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Centrum składa się z czterech stanowisk komputerowych podłączonych do Internetu oraz z urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner oraz ksero). ICIM ma na celu umożliwienie wszechstronnego rozwoju uczniów i doskonalenie ich zainteresowań. Zapraszamy do korzystania z Centrum wszystkich uczniów!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy!


  ROK SZKOLNY 2016/2017

  Uczniowie korzystający z oferty Klubu mają możliwość skorzystania z komputerów, gier planszowych oraz mogą liczyć na pomoc nauczycieli w nauce i odrobieniu pracy domowej.
  Klub Uczniowski systematycznie aktualizuje informacje w gablotach i tablicach korkowych. Umieszczane tam gazetki mają charakter okolicznościowy, np. Witaj szkoło; Dzień Niepodległości; Dzień Życzliwości; Święta Bożego Narodzenia; Radosnych Wakacji
  itp. oraz gazetki z obszaru profilaktyki: Jak wykorzystać asertywności; Co zabiorą Ci używki.
  Podejmujemy również tematy dotyczące relacji rówieśniczych i odkrywamy metody skutecznego uczenia się.
  Klub jest miejscem prac plastycznych, gazetki wykonujemy we współpracy z uczniami, ozdabiając je odpowiednimi elementami związanymi z tematyką informacji.
  Włączamy się też w działalność charytatywną. W Klubie wykonujemy kartki okolicznościowe, głównie bożonarodzeniowe i wielkanocne. Istne arcydzieła sprzedawane są podczas spotkań z rodzicami, a także ofiarowywane są na jarmark „Gwiazdobranie i dawanie”. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony jest na zakup kolejnych materiałów plastycznych, te sprzedane podczas „Gwiazdobrania” wspierają józefowskie dzieci objęte opieką fundacji Zdążyć z pomocą.
  Klub chętnie wspiera zbiórki prowadzone przez Szkolne Koło Wolontariatu „Serce dla serca”. Gromadzimy przynoszone przez uczniów zabawki, makarony, książeczki i pampersy oraz wszystko to co aktualnie zbiera wolontariat by pomóc innym. Pomagamy liczyć i porządkować zebrane artykuły.
  W Klubie Uczniowskim każdy uczeń jest mile widziany. Uwielbiamy pracować z młodzieżą, zarażać ich pasją do pomagania innym, pokazujemy, że każdy może być autorem prac plastycznych, przekazujemy wartości istotne w życiu i pomagamy w każdej możliwej sytuacji.  ROK SZKOLNY 2015/2016

  Wrzesień
  Klub Uczniowski wita po wakacjach! Do dyspozycji uczniów przebywających w Klubie przed lub po lekcjach, w czasie przydzielonych zastępstw lub w ramach zwolnienia z lekcji w-fu czy religii pozostają komputery z dostępem do Internetu, Play Station, gry planszowe (Scrable, Szachy, Warcaby, Kalambury, Tabu, Rimmikub i wiele innych) oraz dwie wygodne kanapy sprzyjające odpoczynkowi między zajęciami. Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych w Klubie Uczniowskim znajduje się dystrybutor wody pitnej.

  Październik
  Od października ruszyły w Klubie „Artystyczne piątki”. Zapraszamy co tydzień od 14.00-16.00. Wystarczy być po lekcjach i mieć chęci do pracy! Potrzebna każda para rąk. W ramach zajęć wykonujemy elementy dekoracji, gazetki tematyczne, kartki okolicznościowe i ozdoby świąteczne. W październiku odbył się konkurs fotograficzny – Barwy jesieni. Autorem najlepszych zdjęć jest Wiktor Mikosza z klasy 3a.

  Listopad
  Klub Uczniowski czynnie włączył się w zbiórki Szkolnego Koła Wolontariatu „Serce dla serca”. Uczniowie przebywający w Klubie chętnie pomagali w segregowaniu zebranych darów i ich liczeniu. Dzięki nim udało się podsumowanie październikowej akcji Ołówek i zbiórki makaronów.

  Grudzień
  Klub Uczniowski dołożył swoją cegiełkę do józefowskiej akcji „Gwiazdobranie i dawanie”. Wspólnie z biblioteką szkolną, kołem wolontariatu i nauczycielami techniki zorganizował stanowisko Gimnazjum podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Klub przygotował z tej okazji 100 kartek bożonarodzeniowych, które w całości sprzedały się podczas „Gwiazdobrania”. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na chore dzieci z Józefowa.

  Styczeń
  W oczekiwaniu na ferie zimowe Klub Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną – bezpieczny wypoczynek. Wspieramy gimnazjalnych Szachistów – gracze są mile widziani w Klubie w każdym wolnym dla nich czasie. Codziennie stoi przygotowany stół i szachy dla naszych utalentowanych graczy. Mimo, że treningi pod fachowym okiem odbywają się poza Klubem uczniowie chętnie w nim przesiadują nad partią szachów. Cieszymy się, ze ta idea szerzy się wśród młodzieży. Zapraszamy kolejnych szachistów na rozgrywki.

  ROK SZKOLNY 2014/2015

  W tym roku szkolnym w Klubie Uczniowskim pojawiła się nowa kanapa, która stała się popularnym miejsce do odpoczynku w szkole. Fundatorem kanapy jest Rada Rodziców z roku szkolnego 2013/2014 oraz Rada Rodziców 2014/2015.
  31 październik w Klubie Uczniowskim odbywał się konkurs na najciekawszą maskę halloweenową oraz najlepsze ciasteczka horrorki. Magda Gwardiak z 3F pokazała żywą maskę, która została uznana za najlepszą ze wszystkich konkursowych prac. Najlepsze ciasteczka upiekły Gabriela Wójcik i Oliwia Gomuła z I G. Ich czekoladowe muffinki wszystkim smakowały.


  27 października odbył się turniej o mistrzostwo w grze w warcaby. Mistrzem Gimnazjum został Daniel Głodek, drugie miejsce zajął Tomasz Szuberski, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Maciejewski. Wszyscy chłopcy chodzą do klasy 3d.
  7 października szachiści z naszego Gimnazjum wzięli udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Otwocka. Mimo wielkich starań tym razem naszym uczniom nie udało się zająć miejsc na podium.

  4 października uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Szachowego działającego w Klubie Uczniowskim wzięli udział w VII Turnieju Szachowym im. Jana Brustmana. Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej zostało uhonorowane dyplomem z podziękowaniami za coroczny udział w turnieju.

  Od 6 do 9 września Klub Uczniowski razem ze Szkolnym Kołem Wolontariatu wziął udział w akcji „Ołówek”. Jej celem było zebranie przyborów szkolnych dla potrzebujących uczniów.

  Rok szkolny 2014/2015 w Klubie Uczniowskim rozpoczął się od kiermaszu książek używanych. Każdy z uczniów mógł kupić używane podręczniki w dobrym stanie i za przystępną cenę. Absolwenci gimnazjum mogli także sprzedać książki, z których nie będą już korzystać w szkole średniej.

  ROK SZKOLNY 2013/2014

  15 grudnia odbył się VI. Turniej Mikołajkowy w Scrabble. Udział w nim wzięli nasi uczniowie: Radek Frelek i Hubert Ćwiek z 3d.  Zajęcia artystyczne  W Klubie Uczniowskim aktywnie działa Kółko Rękodzieła Artystycznego. Uczniowie wraz z opiekunami kółka, wykonali kartki świąteczne, które zostały sprzedane na cel charytatywny podczas akcji „Gwiazdobranie i dawanie”.  7 grudnia szachowa reprezentacja Gimnazjum brała udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, nasza drużyna zajęła 10. Miejsce.

  Andrzejki

  29 listopada, tak jak co roku, w klubie odbyły się Andrzejki. Podczas długich przerw uczniowie mogli skorzystać z różnego rodzaju wróżb, np. Honorata Naumiuk z 3a, czytała przyszłość z dłoni. Była też możliwość zinterpretowania figurek odlewanych
  z wosku. Wszyscy miło spędzili czas, a każdy z uczestników otrzymał horoskop.

  Teraz nasz ruch...  Turniej o Mistrzostwo Gimnazjum w warcabach odbył się 24 października w klubie uczniowskim. Uczestniczyło w nim dziesięć osób. Zwycięzcą został Daniel Głodek z 2d. Drugie miejsce zajął Mikołaj Górecki z 1b, a trzecie Bartek Kreczmański z 2d.
  W nagrodę zawodnicy otrzymali koszulki oraz rękawiczki.

  Kolejne zmagania młodych szachistów  5 października w Wesołej odbył się VI Turniej Szachowy im. Jana Brustmana.
  Uczestnicy koła szachowego z naszego gimnazjum: Bartek Jesiotr z 3d,
  Jakub Pietryka z 3d, Maciej Korporowicz z 3e, Michał Warejko z 3d, Katarzyna Wojtyczek z 3a, Szymon Błażejewicz z 3d oraz Tomasz Banasiak z 3d wzięli udział
  23:32 2013-12-11 w rozgrywkach. Największym sukcesem był uzyskanie drugiej kategorii w rozgrywkach szachowych przez Bartłomieja Jesiotra.
  Gratulujemy!

  Prospołecznie...  Klub Uczniowski razem z wolontariuszami z naszego gimnazjum zorganizował akcję "Ołówek". Od 1 do 11 października zbierane były przybory szkolne dla osób najbardziej potrzebujących.

  ROK SZKOLNY 2012/2013  Klub Uczniowski dla otwartych umysłów  6 i 13 czerwca w klubie uczniowskim odbyły się dwa etapy konkursu „Zostań Mistrzem Gimnazjum w Scrabble”. W turnieju udział wzięło 14 uczniów, w finale zmierzyło się czterech z nich: Norbert Soboń 3a, Radek Frelek 2d, Kacper Onisk 3b i Igor Suski 3b. Mistrzem Gimnazjum został Robert Soboń. Również w czerwcu miał miejsce kolejny klubowy turniej sprawdzający wiedzę ogólną pod nazwą „1 z 10”.


  Konkurs klubowy  28 maja w klubie odbył się konkurs "Gramy w inteligencję - państwa, miasta".
  Udział wzięło sześciu uczniów, pierwszą nagrodę zdobył Radek Frelek z kl. 2d.


  Konkurs scrabble  4 maja zostały ogłoszone wyniki konkursu „Wiosenna literka Scrabble”.
  Anita Seredyn z kl. 1 e zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

  22 kwietnia odbył się Turniej Szachowy Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Powiatu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gospodarzem zawodów było LO nr 3 w Otwocku przy ulicy J.Słowackiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali Bartek Jesiotr z 2d, Jakub Pietryka z 2d, Szymon Błażejewicz z 2d, Tomasz Banasiak z 2d, Robert Mikoś z 3d oraz Maciej Korporowicz z 2e. Drużynie udało się zdobyć drugie miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej Bartek Jesiotr zajął trzecie. Zawodnicy wrócili do szkoły z pucharem i medalami.
  Gratulujemy!

  Walentynki  W tym roku Walentynki w klubie obchodziliśmy 12 lutego. Przy organizacji walentynkowych atrakcji pomagał samorząd uczniowski.
  W klubie działała poczta walentynkowa. Do specjalnej skrzynki, uczniowie wrzucali ręcznie robione kartki z życzeniami, które później członkowie Samorządu rozdali adresatom. Jednak największą atrakcją szkolnych Walentynek był konkurs karaoke.
  Na każdej przerwie uczniowie śpiewali znane przeboje, korzystając z gry Sing Star na PlayStation 3.
  Najlepiej śpiewali: Donata Śiwik z 3b, Kasia Kachniarz z 2c i Marta Cichocka z 2f.
  Zwyciężczynie otrzymały dyplomy, a pozostali uczestnicy lizaki.  Konkurs fotograficzny  W lutym w klubie uczniowskim odbywał się konkurs fotograficzny
  pt. „Ferie w obiektywie”.
  Przyznano dwa pierwsze miejsca: Ewa Ignut z 1d i Adriana Zarzycka z 1d.
  Nagrody ufundował klub uczniowski.

  Turniej szachowy


  8 grudnia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Mazowsza w Szachach Szybkich, współorganizowane przez Mazowiecki Związek Szachowy.
  Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna składająca się
  z pięciu osób. Byli to uczniowie klasy 2d, tj.
  Jakub Pietryka, Szymon Błażejewicz, Michał Warejko, oraz Tomasz Banasiak z 2d.
  Chłopcy przygotowywali się do turnieju w klubie uczniowskim,
  gdzie na co dzień doskonalą swoje umiejętności gry w szachy.
  Drużynowo zajęliśmy 13. miejsce, natomiast w rozgrywkach indywidualnych zaszczytne drugie miejsce zajął Bartek Jesiotr, który w nagrodę otrzymał srebrny medal oraz dyplom.
  Gratulujemy zawodnikom reprezentującym nasze gimnazjum.


  Andrzejki

  30 listopada 2012r. klub uczniowski, przy współpracy z samorządem, zorganizował wróżby andrzejkowe.
  Uczniowie podczas dwóch długich przerw mogli sprawdzić za pomocą wróżb, co czeka ich w przyszłości.
  Lanie wosku, wróżby z kart, czy zabawne horoskopy przyciągnęły wielu chętnych.
  W roli wróżek wystąpiły uczennice klas trzecich:
  Karolina Wróbel z 3h, Emilia Pawlonka z 3c, Manuela Belka z 3c oraz Ola Florczak z 3e.

  Warcaby

  W dniach 15-17 października 2012 roku odbył się coroczny turniej gry w warcaby.
  Tytuł Mistrza Gimnazjum zdobył Daniel Głodek z klasy 1d, drugie miejsce zajęła Wiktoria Jaworska z klasy 3b, a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Szuberski z klasy 1d. Nagrodami w konkursie były pendrive'y ufundowane przez Klub Uczniowski.
  W październiku zaczęły działać dwa nowe kółka zainteresowań: gry w scrabble
  oraz gry w szachy.


  ROK SZKOLNY 2011/2012 • 28 marca
 • W tym dniu odbył się turniej gry w szachy. W tę niezwykle trudną grę zmierzyło się 7 osób. Po przeprowadzeniu wstępnych rozgrywek do finału przeszło 4 zawodników. Szachowym mistrzem został:
  Paweł Worobiej z 2b,
  drugie miejsce zajął Robert Mikoś z 2d,
  a trzecie Bartek Banaś z 3a.
  W nagrodę zwycięzcy otrzymali słodycze.

 • 8 marca
 • W Klubie Uczniowskim świętowaliśmy Dzień Kobiet. Aby uczcić ten dzień zorganizowany został konkurs karaoke. Przy jego organizacji pomagał Samorząd. W konkursie wzięło udział 28 osób. Okazało się, że najlepiej w śpiewaniu radzą sobie:
  1. Katarzyna Kachniarz
  2. Aneta Wścieklicka
  3. Aneta Piętka.
  Zwycięzcy otrzymali w nagrodę słodkości i dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor.

 • 14 luty
 • Jak co roku obchodziliśmy Święto Zakochanych. W Klubie działała poczta walentynkowa. Do specjalnej skrzynki, uczniowie wrzucali ręcznie robione kartki z życzeniami, które później członkowie Samorządu rozdali adresatom. Najpiękniejsze kartki zostały wyróżnione. Sześć osób otrzymało słodkie nagrody. Byli to: Patrycja Kieler, Weronika Piskorska, Przemek Chmielewski, Wiktoria Kurek, Emilia Lasecka, Ela Oleszkiewicz. Jednak największą atrakcją szkolnych Walentynek był konkurs karaoke. Na każdej przerwie uczniowie śpiewali znane przeboje korzystając z gry Sing Star na PlayStation 3. Najlepiej śpiewali: Aneta Wścieklicka, Anna Kamińska, Donata Śiwik, Kasia Wojda, Ela Oleszkiewicz i Patrycja Piętka. Wyróżniony został także jeden z nauczycieli, Robert Koperski. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez Klub Uczniowski.

 • 30 listopada
 • W Klubie Uczniowskim, przy współpracy z Samorządem Szkolnym zostały zorganizowane „Andrzejki”. Na przerwach wszyscy mogli sprawdzić jak będzie wyglądać ich przyszłość. Uczennice z klasy drugich lały wosk i pomagały interpretować powstałe figury. Można było także dowiedzieć się co na temat przyszłości mówią karty. Największą popularnością, szczególnie wśród dziewczynek cieszyły się horoskopy, które podzielone były na fragmenty dotyczące przyszłości w życiu towarzyskim, szkolnbym oraz w domu. Do Klubu po andrzejkowe wróżby przychodzili także nauczyciele. Wszystko odbywało się w prawdziwej magicznej atmosferze przy palących się lampionach • 24 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym turniej organizowany przez Klub Uczniowski.
 • Tym razem uczniowie sprawdzili swoje umiejętności strategiczne grając w warcaby. Po 7. lekcji rozpoczęły się zapisy chętnych do gry. W sumie zarejestrowało się 26 zawodników, którzy w drodze losowania zostali podzieleni w pary.
  W pierwszej rundzie uczestniczyło 13 par, z których najlepsi gracze przeszli do półfinału. Po trwającym 30 minut finale poznaliśmy najlepszych warcabistów w naszym Gimnazjum. Są to:
  1. Paweł Worobiej z 2b
  2. Basia Kwacz z 3b
  3. Łukasz Kałowski z 3b

  W nagrodę zwycięzca otrzymał bezprzewodową mysz komputerową, zdobywczyni drugiego miejsca płytę z wybraną przez siebie muzyką a kolejny wicemistrz piłkę futbolową. Turniej przebiegał w miłej atmosferze pod czujnym okiem Pań z Klubu. Zapraszamy do udziału w następnych konkursach.