WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW


Rok szkolny 2016/2017

W 25 oddziałach uczy się 659 uczniów.
Klasy I - 8 oddziałów – 226 uczniów
Klasy II - 9 oddziałów – 235 uczniów
Klasy III - 8 oddziałów – 198 uczniów


Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2016/17

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2016/17

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2015/16

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2015/16

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2014/15

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2014/15

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2013/14

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2013/14

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2012/13

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2012/13

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2011/12

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2011/12

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2010/11

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2010/11

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2009/10

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2009/10

Wyniki klasyfikacji: rok szkolny 2008/09

Wyniki klasyfikacji: I semestr 2008/09



Wyniki klasyfikacji w roku szkolnym 2016/2017



3 najlepsze średnie wśród klas:
1. klasa 3c – 5,04
2. klasa 1c – 4,73
3. klasa 2c – 4,58

Najlepsi uczniowie w szkole:

1. Wilk Natalia 3c – 5,86
2. Jesiotr Małgorzata 1c – 5,71
3. Ignaczak Patrycja 2b – 5,64
  • Kaczorowski Bartosz 2d – 5,64
  • Lemieszka Aleksandra 3c – 5,64

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:

    1. Jesiotr Małgorzata 1c – 5,71
    2. Piech Karolina 1b – 5,62
    3. Kaszubski Bartosz 1c - 5,57


    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:

    1. Ignaczak Patrycja 2b – 5,64
  • Kaczorowski Bartosz 2d - 5,64
    2. Łęczycka Dominika 2h – 5,57
    3. Dębała Oliwia 2h - 5,36
  • Niczyporuk Diana 2d – 5,36
  • Węglowska Julia 2c - 5,36


    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:

    1. Wilk Natalia 3c – 5,86
    2. Zaborowska Julia 3c – 5,71
    3. Lemieszka Aleksandra 3c – 5,64

    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,73] IIc [4,58] IIIc [5,04] IIIc [5,04]
    II miejsce Ie[4,04] IId [4,10] IIIh [4,31] Ic [4,73]
    III miejsce Id[4,00] IIa [4,06] IIId [4,30] IIc [4,58]
    Średnia klas 3,91 3,98 4,19 4,02
    Ilośc uczniów 226 235 198 659
    Ilośc klas 8 9 8 25







    Wyniki klasyfikacji w I semestrze 2016/2017



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 1c – 4,55
    2. klasa 3c – 4,43
    3. klasa 2c – 4,24

    Najlepsi uczniowie w szkole:

    1. Zaborowska Julia 3c – 5,50
    2. Dybcio Katarzyna 3c – 5,36
  • Ignaczak Patrycja 2b – 5,36
  • Kaczorowski Bartosz 2d – 5,36
    3. Laura Zielezińska 3c – 5,72
  • Wilk Natalia– 5,29

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:

    1. Zalewski Tomasz 1c – 5,21
    2. Piech Karolina 1b – 5,15
    3. Białek Filip 1d- 5,14
  • Jesiotr Małgorzata 1b – 5,14
  • Nowak Martyna 1f – 5,14

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:

    1. Ignaczak Patrycja 2b– 5,36
  • Kaczorowski Bartosz 2d - 5,36
    2. Muniak Krzysztof 2c – 5,14
  • Plasota Weronika 2i - 5,14
    3. Babik Maria 2b– 5,07
  • Błażejewicz Dominika 2i – 5,07
  • Grzonkowska Zuzanna 2e - 5,07
  • Kisiel Kamil 2c - 5,07
  • Niczyporuk Diana 2d - 5,07

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:

    1. Zaborowska Julia 3c – 5,50
    2. Dybcio Katarzyna 3c – 5,36
    3. Wilk Natalia 3c – 5,29

    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,55] IIc [4,24] IIIc [4,43] Ic [4,55]
    II miejsce Ie[3,86] IIa [3,71] IIIh [3,90] IIIc [4,43]
    III miejsce Ib[3,79] IIb [3,65] IIId [3,88] IIc [4,24]
    Średnia klas 3,73 3,62 3,78 3,71
    Ilośc uczniów 226 235 198 659
    Ilośc klas 8 9 8 25







    Wyniki klasyfikacji w roku szkolnego 2015/2016



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 3 c – 5,02
    2. klasa 2c – 4,73
    3. klasa 1c – 4,59

    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1. Magdalena Ostrowska 3c – 5,93
    2. Iwo Toczewski 3a – 5,78
    Gabriela Grzonkowska 3c – 5,78
    Julia Orzełowska 3e – 5,78
    3. Laura Zielezińska 3c – 5,72
    Oskar Paprocki 3f – 5,72

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Patrycja Ignaczak 1b – 5,64
    2. Bartosz Kaczorowski 1d – 5,43
    Marcin Żołek 1b – 5,43
    3. Maria Babik 1b - 5,36
    Julia Melaniuk 1 b – 5,36
    Diana Niczyporuk 1d – 5,36
    Maria Ognicha 1e - 5,36

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Julia Salamon 2d – 5,57
    2. Aleksandra Lemieszka 2c – 5,50
    3. Natalia Andrulonis 2b – 5,43
    Natalia Wilk 2c – 5,43

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1. Magdalena Ostrowska 3c – 5,93
    2. Iwo Toczewski 3a – 5,78
    Gabriela Grzonkowska 3c – 5,78
    Julia Orzełowska 3e – 5,78
    3. Laura Zielezińska 3c – 5,72
    Oskar Paprocki 3f – 5,72

    Najwyższy wynik z egzaminu otrzymała Ala Chwała z kl. 3b.



    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,59] IIc [4,73] IIIc [5,02] IIIc [5,02]
    II miejsce Id[4,21] IIb [4,14] IIIf [4,53] IIc [4,73]
    III miejsce Ib[4,14] IId [4,12] IIIe [4,42] Ic [4,59]
    Średnia klas 4,00 4,01 4,32 4,11
    Ilośc uczniów 239 200 213 652
    Ilośc klas 9 8 8 25
    Ilość świadectw
    z wyróżnieniem
    50 42 81 173





    Średnie procentowe wyniki egzaminów - kwiecień 2016




    ark. standard angiel. podst. angiel. rozsz. hisz. podst.
    Nasza
    szkoła
    78,50
    61,10
    95,00
    Powiat otwocki
    70,20
    50,70
    ----
    Województwo
    67,80
    49,40
    ----




    ark. standard j.polski historia wos
    matematyka przyrodniczy
    Nasza
    szkoła
    75,30
    66,20
    61,10
    62,50
    Powiat otwocki
    75,60
    61,80
    57,00
    57,40
    Województwo
    72,60
    58,70
    52,10
    54,00



    Wyniki klasyfikacji w I semestrze roku szkolnego 2015/2016



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 2 c – 4,53
    2. klasa 3c – 4,52
    3. klasa 1c – 4.45

    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1. Julia Zaborowska 2c – 5,43
    2. Magdalena Ostrowska 3c – 5,39
    3. Alicja Chwała 3b – 5,36
    Patryk Guba 3b – 5,36

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Bartosz Kaczorowski 1d – 5,29
    2. Patrycja Ignaczak 1b – 5,21
    3. Dominik Kępka 1c – 5,15

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Julia Zaborowska 2c – 5,43
    2. Natalia Andrulonis 2b – 5,15
    Kinga Wilk 2b – 5,15
    3. Kasia Dybcio 2c – 5,14
    Ola Lemiaszka 2c – 5,14
    Natalia Wilk 2c – 5,14

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1. Magdalena Ostrowska 3c – 5,39
    2. Alicja Chwała 3b – 5,36
    Patryk Guba 3c – 5,36
    3. Julia Orzełowska 3e – 5,29

    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,45] IIc [4,53] IIIc [4,52] IIc [4,53]
    II miejsce Id[4,07] IIe [3,91] IIIf [3,97] IIIc [4,52]
    III miejsce Ib[3,97] IIb, IIh [3,90] IIIb, IIIe [3,93] Ic [4,45]
    Średnia klas 3,89 3,86 3,82 3,87
    Ilośc uczniów 239 201 213 653
    Ilośc klas 9 8 8 25
    Ilość świadectw
    z wyróżnieniem
    33 26 39 98







    Wyniki klasyfikacji w roku szkolnym 2014/2015



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 3c - 5,10
    2. klasa 3b - 5,00
    3. klasa 2c – 4,90

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1. Zuzanna Smuniewska 3b – 6,00
    • Zofia Wilk 3b – 6,00
    2. Klaudia Kopka 3b – 5,89
    3. Magdalena Ostrowska 2c - 5,86

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Laura Stępień-Dąbrowska 1h – 5,64
    • Julia Zaborowska 1c – 5,64
    2. Kasia Dybcio 1c – 5,50
    • Julia Salamon 1c - 5,50
    • Natalia Wilk 1c – 5,50
    3.Iga Zagrabska 1c – 5,43

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Magda Ostrowska 2c – 5,86
    2. Gabriela Soćko 2c – 5,50
    3.Gabriela Grzonkowska 2c – 5,43
    • Oskar Paprocki 2f – 5,43
    • Iwo Toczewski 2a – 5,43
    • Laura Zielezińska 2c – 5,43

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1. Zuzanna Smuniewska 3b – 6,00
    • Zofia Wilk 3b – 6,00
    2. Klaudia Kopka 3b – 5,89
    3. Kaja Wysoczarska 3c – 5,83





    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,77] IIc [4,90] IIIc [5,10] IIIc [5,10]
    II miejsce Ih[4,20] IIf [4,15] IIIb [5,00] IIIb [5,00]
    III miejsce Ie[4,19] IIb [4,07] IIId [4,22] IIc [4,90]
    Średnia klas 4,04 3,93 4,29 4,09
    Ilośc uczniów 203 217 185 605
    Ilośc klas 8 8 7 23
    Ilość świadectw
    z wyróżnieniem
    48 54 68 170





    Średnie procentowe wyniki egzaminów - kwiecień 2015



    ark. standard j.polski historia wos
    matematyka przyrodniczy
    Nasza
    szkoła
    72,90
    73,70
    61,00
    62,00
    Powiat otwocki
    67,70
    67,90
    56,00
    54,10
    Województwo
    64,70
    65,90
    51,20
    52,10




    ark. standard angiel. podst. angiel. rozsz. niem. podst. niem. rozsz. ros. podst. ros. rozsz. fran. podst.
    Nasza
    szkoła
    80,70
    61,00
    55,00
    --
    100,00
    100,00
    --
    Powiat otwocki
    70,70
    51,50
    56,30
    --
    56,30
    38,80
    --
    Województwo
    69,80
    51,20
    55,50
    --
    55,40
    38,40
    --





    Wyniki klasyfikacji w I semestrze roku szkolnego 2014/2015



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 3c - 4,59
    2. klasa 1c - 4,51
    3. klasa 2c – 4,39

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1. Magda Ostrowska 2c – 5,57
    2. Maja Karolak 3c – 5,38
    3. Zuzanna Smuniewska 3b – 5,29
    - Klaudia Kopka 3b – 5,29
    - Klaudia Łuczak 3c – 5,29

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Kasia Dybcio 1c – 5,21
    2. Julia Zaborowska 1c – 5,14
    - Natalia Wilk 1c – 5,14
    - Iga Zagrabska 1c – 5,14
    - Laura Stępień-Dąbrowska 1h – 5,14
    3. Dominik Głębocki 1c – 5,08

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Magda Ostrowska 2c – 5,57
    2. Patryk Guba 2c – 5,21
    - Gabriela Soćko 2c – 5,21
    3. Zofia Kierkuś 2a – 5,14
    - Alicja Chwała 2b – 5,14

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1. Maja Karolak 3c – 5,38
    2. Zuzanna Smuniewska 3b – 5,29
    - Klaudia Kopka 3b – 5,29
    - Klaudia Łuczak 3c – 5,29
    3. Paulina Kaczorek 3c – 5,21
    - Kaja Wysoczarska 3c – 5,21





    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,51] IIc [4,39] IIIc [4,59] IIIc [4,59]
    II miejsce Ih[4,15] IIf [3,90] IIIb [4,37] Ic [4,51]
    III miejsce Ie[4,06] IIb [3,86] IIId [3,82] IIc [4,39]
    Średnia klas 3,95 3,69 3,81 3,82
    Ilośc uczniów 203 217 185 605
    Ilośc klas 8 8 7 23
    Ilośc uczniów ze
    średnią>=4,75
    27 26 26 79







    Wyniki klasyfikacji w roku szkolnym 2013/2014



    3 najwyższe średnie wśród klas:
    1. klasa 2c – 4,82
    2. klasa 2b – 4,62
    3. klasa 1c – 4,51

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1. Piotr Wójtowicz 3c – 5,83
    2. Magdalena Ostrowska 1c – 5,80
    3. Kaja Wysoczarska 2c – 5,71

    Najwyższe średnie w klasach I:
    1. Magdalena Ostrowska 1c – 5,80
    2. Patryk Guba 1c – 5,57
    3. Julia Orzełowska 1e – 5,43

    Najwyższe średnie w klasach II:
    1. Kaja Wysoczarska 2c – 5,71
    2. Zuzanna Smuniewska 2b – 5,64
    3. Antonina Witkowska 2c – 5,50

    Najwyższe średnie w klasach III:
    1. Piotr Wójtowicz 3c – 5,83
    2. Honorata Naumiuk 3a, Zuzanna Adamczyk 3b, Filip Tobiasz 3e – 5,67
    3. Karolina Pietrzyk 3a , Bartosz Żółtowski 3a – 5,61


    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,51] IIc [4,82] IIId [4,46] IIc [4,82]
    II miejsce If[4,20] IIb [4,62] IIIb [4,34] IIb [4,62]
    III miejsce Ib[4,00] IId [4,06] IIIa [4,27] Ic [4,51]
    Średnia klas 3,84 3,97 3,81 3,88
    Ilośc uczniów 217 185 184 586
    Ilośc klas 8 7 8 23
    Ilośc uczniów ze
    średnią>=4,75
    54 43 42 139





    Średnie procentowe wyniki egzaminów - kwiecień 2014



    ark. standard j.polski historia wos
    matematyka przyrodniczy
    Nasza
    szkoła
    72,70
    63,60
    53,80
    58,00
    Powiat otwocki
    72,00
    62,70
    52,30
    55,40
    Województwo
    70,00
    60,90
    50,20
    54,10




    ark. standard angiel. podst. angiel. rozsz. niem. podst. ros. podst. hiszp. podst.
    Nasza
    szkoła
    78,60
    58,60
    45,00
    95,00
    45,00
    Powiat otwocki
    70,70
    49,00
    49,80
    66,30
    45,00
    Województwo
    70,10
    49,60
    53,20
    59,60
    49,10







    Wyniki klasyfikacji w I semestrze roku szkolnego 2013/2014



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 2c - 4,45
    2. klasa 2b – 4,36
    3. klasa 1c – 4,31

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1.Magdalena Ostrowska 1c – 5,54
    2.Zuzanna Smuniewska 2b – 5,28
    3. Patryk Guba 1c- 5,26


    Najwyższe średnie w klasach pierwszych:
    1. Magdalena Ostrowska 1c – 5,54
    2. Patryk Guba 1c – 5,26
    3. Magda Fink-Finowicka 1f – 5,21


    Najwyższe średnie w klasach drugich:
    1. Zuzanna Smuniewska 2c – 5,28
    2. Klaudia Łuczak 2c – 5,21
  • Kaja Wysoczarska 2c - 5,21
    3. Zofia Wilk 2b - 5,14
  • Mikołaj Grajeta 2d- 5,14


    Najwyższe średnie w klasach trzecich:
    1.Anna Rzyszkiewicz 3d – 5,07
    2.Bartosz Żółtowski 3a– 5,00
  • Zuzanna Adamczyk 3b - 5,00
  • Monika Stasiuk 3b - 5,00
  • Filip Tobisz 3e - 5,00
    3.Honorata Naumiuk 3a- 4,92
  • Klaudia Skuza 3g - 4,92


    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,31] IIc [4,45] IIId [3,82] IIc [4,45]
    II miejsce If[3,86] IIb [4,36] IIIb [3,78] IIb [4,36]
    III miejsce Ie[3,77] IId [3,70] IIIa [3,75] Ic [4,31]
    Średnia klas 3,65 3,71 3,34 3,57
    Ilośc uczniów 218 185 184 587
    Ilośc klas 8 7 8 23



    Wyniki klasyfikacji w roku szkolnym 2012/2013



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 1b,1c - 4,61
    2. klasa 3f – 4,18
    3. klasa 3d – 4,11

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1.Zuzanna Smuniewska 1b – 5,71
    Zofia Wilk 1b - 5,71

    2.Teresa Janaszek 3e– 5,56
    Zuzanna Kępka 3f – 5,56

    3. Katarzyna Pawlik 3b- 5,50
    Karolina Wróbel 3h - 5,50


    Najwyższe średnie w klasach pierwszych:
    1. Zuzanna Smuniewska 1b – 5,71
  • Zofia Wilk 1b - 5,71
    2. Klaudia Kopka 1b – 5,43
  • Małgorzata Tołwińska 1b– 5,43
    3. Kaja Wysoczarska 1c – 5,36
  • Anna Laszuk 1b - 5,36


    Najwyższe średnie w klasach drugich:
    1. Klaudia Skuza 2g – 5,38
    2. Bartosz Żółtowski 2a – 5,36
    3. Zuzanna Adamczyk 2b - 5,29

    Najwyższe średnie w klasach trzecich:
    1.Teresa Janaszek 3e – 5,56
  • Zuzanna Kępka 3f - 5,56
    2.Katarzyna Pawlik 3b – 5,50
  • Karolina Wróbel 3h - 5,50
    3.Dominika Kaczmarska 3h - 5,47


    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ib, Ic [4,61] IId [4,09] IIIf [4,18] Ib,Ic [4,61]
    II miejsce Id [3,95] IIb [3,89] IIId [4,11] IIIf [4,18]
    III miejsce Ia[3,54] IIc [3,71] IIIg [3,96] IIId [4,11]
    Średnia klas 3,86 3,44 3,95 3,75
    Ilośc uczniów 181 186 179 546
    Ilośc klas 7 8 8 23
    Ilośc uczniów ze
    średnią>=4,75
    42 19 47 108



    Średnie procentowe wyniki egzaminów - kwiecień 2013



    ark. standard j.polski historia wos
    matematyka przyrodniczy
    Nasza
    szkoła
    71,90
    66,00
    54,60
    67,90
    Powiat otwocki
    68,40
    61,40
    54,60
    62,90
    Województwo
    64,40
    59,90
    50,90
    61,00
    Polska
    62,00
    58,00
    48,00
    59,00




    ark. standard angiel. podst. angiel. rozsz. niem. podst. niem. rozsz. ros. podst. ros. rozsz. fran. podst.
    Nasza
    szkoła
    76,40
    54,80
    74,80
    98,00
    67,50
    93,00
    55,20
    Powiat otwocki
    66,70
    47,80
    56,90
    32,30
    63,40
    39,10
    58,60
    Województwo
    66,60
    48,50
    57,30
    64,00
    64,00
    40,10
    73,90
    Polska
    63,00
    45,00
    58,00
    40,00
    64,00
    43,00
    68,00




    ark. dla
    niesłyszących
    j.polski historia wos
    matematyka przyrodniczy angiel. podst. angiel. rozsz.
    Nasza
    szkoła
    88,00
    61,00
    72,00
    36,00
    95,00
    88,00
    Powiat otwocki
    69,40
    56,10
    41,80
    43,00
    63,80
    46,00
    Województwo
    60,90
    55,60
    44,80
    49,10
    71,60
    49,60



    Najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego otrzymała:

    Katarzyna Pawlik kl. 3b
    j.polski - 94%
    historia i wos – 94%
    matematyka – 100%
    przedm.przyrodnicze – 100 %
    j.angielski – podstawowy – 100%
    j.angielski – rozszerzony - 95%






    Wyniki klasyfikacji za I semestr w roku szkolnym 2012/2013



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 1c - 4,40
    2. klasa 1b – 4,37
    3. klasa 2d – 3,80

    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1.Zuzanna Smuniewska 1b – 5,29
    Zofia Wilk 1b - 5,29
    2.Klaudia Skuza 2g – 5,23
    3. Katarzyna Pawlik 3b - 5,14
    Maciej Jabłoński 3f - 5,14


    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Zuzanna Smuniewska – 5,29
    Zofia Wilk 1b - 5,29
    2. Małgorzata Tołowińska 1b – 5,07
  • Maja Karolak 1c – 5,07
  • Klaudia Łuczak 1c – 5,07
  • Mikołaj Grajeta 1d – 5,07
    3. Zuzanna Andrzejak 1b – 4,93
  • Aleksandra Sikora 1b - 5,00
  • Klaudia Kopka 1b - 5,00
  • Aleksandra Sikora 1b - 5,00
  • Klaudia Wysoczarska 1c - 5,00
  • Stanisław Tabisz 1c - 5,00


    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Klaudia Skuza 2g – 5,23
    2. Zuzanna Adamczyk 2b – 5,00
  • Emilia Lasecka 2b - 5,00
  • Anna Rzyszkiewicz - 5,00
    3. Monika Stasiuk 2b - 4,83

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1.Katarzyna Pawlik 3b – 5,14
  • Maciej Jabłoński 3f - 5,14
    2.Teresa Janaszek – 5,07
    3.Joanna Chmielewska 3f - 5,07
  • Zuzanna Kępka 3f - 5,07




    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic [4,40] IId [3,80] IIIf [3,70] Ic [4,40]
    II miejsce Ib [4,37] IIb [3,72] IIId [3,54] Ib [4,37]
    III miejsce Id[3,76] IIc [3,52] IIIa [3,51] IId [3,80]
    Średnia klas 3,72 3,20 3,45 3,46
    Ilośc uczniów 180 186 179 545
    Ilośc klas 7 8 8 23



    Wyniki klasyfikacji w roku szkolnym 2011/2012



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 3a – 4,47
    2. klasa 3c – 4,34
    3. klasa 1d – 4,10

    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1.Nadia Sajjad 3b – 5,94
    2.Małgorzata Raczyńska 3c – 5,61
    3. Bartłomiej Banaś 3a - 5,56


    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Anna Rzyszkiewicz 1d – 5,43
  • Klaudia Skuza 1g – 5,43
    2. Zuzanna Adamczyk 1b – 5,36
  • Emilia Lasecka 1b - 5,36
    3. Adam Gorajek 1c - 5,21


    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Katarzyna Pawlik 2b – 5,43
  • Zuzanna Kępka 2f - 5,43
    2. Teresa Janaszek 2e – 5,21
  • Maciej Jabłoński 2f – 5,21
  • Joanna Chmielewska 2f – 5,21
    3. Joanna Saczuk 2d - 5,14
  • Mateusz Kania 2f - 5,14
  • Monika Adolska 2g -5,14

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1.Nadia Sajjad 3b – 5,94
    2.Małgorzata Raczyńska – 5,61
    3.Bartłomiej Banaś 3a - 5,56



    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Id [4,10] IId [3,77] IIIa [4,47] IIIa [4,47]
    II miejsce Ic [3,95] IIf [3,71] IIIc [4,43] IIIc [4,34]
    III miejsce Ib[3,87] IIg [3,58] IIIh [4,00] Id[4,10]
    Średnia klas 3,38 3,53 3,92 3,61
    Ilośc uczniów 186 180 173 539
    Ilośc klas 8 8 8 24
    Ilośc uczniów ze
    średnią>=4,75
    18 22 46 86

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego kwiecień 2012 r.otwórz

    Najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego otrzymał:


    Bartłomiej Banaś kl. 3a:

    j.polski - 97%
    historia i wos - 97%
    matematyka - 100%
    przedm. przyrodnicze - 100%
    j. angielski podstawowy - 100%
    j. angielski rozszerzony - 98%



    Wyniki klasyfikacji za I semestr w roku szkolnym 2011/2012



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 1c i 1d – 3,95
    2. klasa 3a – 3,90
    3. klasa 1b – 3,86

    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1.Nadia Sajad 3b – 5,35
    2.Katarzyna Pawlik 2b – 5,28
    3. Marek Zbysiński 3f - 5,21


    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Klaudia Skuza 1g – 5,10
    2. Anna Rzyszkiewicz 1d – 5,07
    3. Emilia Lasecka 1b – 4,93
  • Zuzanna Adamczyk1b - 4,93

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Katarzyna Pawlik 2b – 5,28
    2. Teresa Janaszek 2e – 5,00
    3. Karolina Wróbel 2h - 4,93

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1.Nadia Sajad 3b – 5,35
    2.Marek Zbysiński 3f – 5,21
    3.Bartłomiej Banaś 3a - 5,14



    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ic, d [3,95] IId [3,55] IIIa [3,90] Ic, Id [3,95]
    II miejsce Ib [3,86] IIf [3,41] IIIc [3,83] IIIa [3,90]
    III miejsce Ia[3,52] IIb [3,38] IIIh [3,55] Ib [3,86]
    Średnia klas 3,30 3,33 3,47 3,36
    Ilośc uczniów 188 179 173 540
    Ilośc klas 8 8 8 24



    Wyniki klasyfikacji za rok szkolny 2010/2011



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 3e – 4,34
    2. klasa 3g – 4,27
    3. klasa 3a – 4,23

    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1.Magdalena Olszanko 3e – 5,63
    2.Joanna Sobczak 3a – 5,56
  • Laura Szubińska 3a – 5,56
  • Michalina Wilk 3f - 5,56

    3. Maciej Romaniuk 3f - 5,50
  • Nadia Sajjad 2b – 5,50
  • Daniel Worobiej 3g - 5,50

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Katarzyna Pawlik 1b – 5,28
    2. Joanna Saczuk 1d – 5,21
  • Jabłoński Maciej 1f - 5,21
    3. Teresa Janaszek 1e – 5,14

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Nadia Sajjad 2b – 5,50
    2. Monika Pawlicka 2b – 5,42
    3. Bartłomiej Banaś 2a - 5,35

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1.Magdalena Olszanko 3e – 5,63
    2.Joanna Sobczak 3a – 5,56
  • Laura Szubińska 3a – 5,56
  • Michalina Wilk 3f - 5,56

    3. Maciej Romaniuk 3f - 5,50
  • Daniel Worobiej 3g - 5,50



    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ib [3,64] IIa [3,95] IIIe [4,34] IIIe [4,34]
    II miejsce If [3,59] IIc [3,80] IIIg [4,27] IIIg [4,27]
    III miejsce Ia,Ie [3,54] IIb [3,52] IIIa [4,23] IIIa [4,23]
    Średnia klas 3,50 3,50 3,80 3,60
    Ilośc uczniów 190 181 197 568
    Ilośc klas 8 8 8 24
    Ilość uczniów ze
    średnią >= 4,75
    23 24 43 90

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego kwiecień 2011 r.

    EG - część humanistyczna EG - część matematyczno - przyrodnicza
    EG - j.angielskiego
    Średnia Gimnazjum nr1 w Józefowie
    32,17
    29,85
    36,17
    Średnia miasta Józefowa
    30,98
    28,15
    34,32
    Średnia powiatu otwockiego
    30,22
    25,47
    29,90
    Średnia województwa
    27,33
    24,54
    29,16
    Średnia w Warszawie
    30,53
    27,80
    35,49
    Średnia w Kraju
    25,31
    23,63
    28,28

    Najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego otrzymał:
    Wojciech Jabłoński kl. 3g – 45/50 pkt – część humanistyczna
    50/50 pkt – część matematyczno-przyrodnicza
    łącznie 95/100 pkt







    Wyniki klasyfikacji za I sem. 2010/2011



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 3e – 3,84
    2. klasa 3g – 3,81
    3. klasa 3a – 3,78

    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1. Nadia Sajjad 2b – 5,14
    2. Katarzyna Pawlik 1b – 5,07
  • Marek Zbysiński 2f – 5,07
  • Joanna Sobczak 3a – 5,07
  • Magdalena Olszanko 3e – 5,07
    3. Joanna Saczuk 1d – 5,00
  • Teresa Janaszek 1e – 5,00
  • Monika Pawlicka 2b – 5,00
  • Laura Szubińska 3a – 5,00
  • Justyna Wierbiłowicz 3d – 5,00

    Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Katarzyna Pawlik 1b – 5,07
    2. Joanna Saczuk 1d – 5,00
  • Teresa Janaszek 1e – 5,00
    3. Gabriela Cepiak 1g – 4,85

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Nadia Sajjad 2b – 5,14
    2. Marek Zbysiński 2f – 5,07
    3. Monika Pawlicka 2b – 5,00

    Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1. Joanna Sobczak 3a – 5,07
  • Magdalena Olszanko 3e – 5,07
    2. Laura Szubińska 3a – 5,00
  • Justyna Wierbiłowicz 3d – 5,00
    3. Maciej Romaniuk 3f – 4,93

    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ia [3,56] IIa [3,64] IIIe [3,84] IIIe [3,84]
    II miejsce Ib [3,42] IIb [3,42] IIIg [3,81] IIIg [3,81]
    III miejsce Ic [3,39] IIc [3,36] IIIa i g [3,78] IIIa [3,78]
    Średnia klas 3,30 3,30 3,40 3,33
    Ilośc uczniów 192 185 198 575
    Ilośc klas 8 8 8 24
    Ilość uczniów ze
    średnią >= 4,75
    7 6 15 28



    Wyniki klasyfikacji za rok szkolny 2009/2010



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 2e – 3,98
    2. klasa 3e – 3,96
    3. klasa 2g – 3,90


    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1. Magdalena Olszanko kl. 2e – 5,29
    2. Nadia Sajjad kl. 1b – 5,28
    3. Dominika Dmitruk kl. 3i – 5,25
  • Anna Leszmann kl. 3d – 5,25

  • Karolina Pawlik kl. 3f – 5,25

  • Andrzej Sikorski kl. 3d – 5,25


  • Najwyższe średnie w klasach I:
    1. Nadia Sajjad kl. 1b – 5,28
    2. Patrycja Dębska kl. 1a – 5,07
  • Sebastian Nguyen kl. 1h – 5,07

  • Monika Pawlicka kl. 1b – 5,07

  • Monika Zakrzewska kl. 1a – 5,07

  • Marek Zbysiński kl. 1f – 5,07

  • 3. Małgorzata Celińska kl. 1h – 5,00
  • Kasia Tołwińska kl. 1h – 5,00


  • Najwyższe średnie w klasach II:
    1. Magdalena Olszanko kl. 2e – 5,29
    2. Kasia Wołkiewicz kl. 2a – 5,07
  • Przemek Sobczak kl. 2a – 5,07

  • 3. Joanna Sobczak kl. 2a – 5,00
  • Emilia Szajko kl. 2e – 5,00

  • Laura Szubinska kl. 2a – 5,00


  • Najwyższe srednie w klasach III:
    1. Dominika Dmitruk kl. 3i – 5,25
  • Anna Leszmann kl. 3d – 5,25

  • Karolina Pawlik kl. 3f – 5,25

  • Andrzej Sikorski kl. 3d – 5,25

  • 2. Natalia Górska kl. 3f – 5,19
  • Małgorzata Łukomska kl. 3c – 5,19

  • Zuzanna Olszewska kl. 3c – 5,19

  • 3. Anna Cichowska kl. 3f – 5,13
  • Sebastian Konowrocki kl. 3d – 5,13

  • Marta Krzywińska kl. 3e – 5,13

  • Krzysztof Trzewik kl. 3d – 5,13





  • Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ia [3,58] IIe [3,98] IIIe [3,96] IIe [3,98]
    II miejsce Ib [3,54] IIg [3,90] IIIa [3,83] IIIe [3,96]
    III miejsce Ic [3,52] IIa [3,88] IIId i g [3,79] IIg [3,90]
    Średnia klas 3,30 3,40 3,70 3,46
    Ilośc uczniów 200 201 209 610
    Ilośc klas 8 8 8 24
    Ilość uczniów ze
    średnią >= 4,75
    13 17 42 72

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego kwiecień 2010 r.

    Średnia szkoły: cz. humanistyczna – 36,80
    Średnia powiatu otwockiego - 33,18

    Średnia szkoły: cz.matematyczno-przyrodnicza – 30,66
    Średnia powiatu otwockiego - 26,29

    Średnia szkoły z j.angielskiego - 36,33
    Średnia powiatu – 30,74


    Najwyzszy wynik z egzaminu gimnazjalnego otrzymała:
    Dominika Dmitruk kl. 3i – 48/50 pkt – część humanistyczna
    50/50 pkt – część matematyczno-przyrodnicza
    łącznie 98/100 pkt

    Wyniki klasyfikacji za I sem. 2009/2010



    3 najlepsze średnie wśród klas:
    1. klasa 2a – 3,85
    2. klasa 2e – 3,74
    3. klasa 2g – 3,64


    Najlepsi uczniowie w szkole:
    1. Dominika Dmitruk kl. 3i - 5,08
  • Karolina Pawlik kl. 3f – 5,08
  • 2. Nadia Sajjad kl. 1b - 5,07
    3. Natalia Górska kl. 3f – 5,00
  • Kasia Wołkiewicz kl. 2a – 5,00


  • Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych:
    1. Nadia Sajjad kl. 1b – 5,07
    2. Marek Zbysiński kl. 1f – 4,85
    3. Monika Zakrzewska kl. 1a – 4,79

    Najlepsi uczniowie w klasach drugich:
    1. Kasia Wołkiewicz kl. 2a – 5,00
    2. Joanna Sobczak kl. 2a – 4,92
  • Przemysław Sobczak kl. 2a– 4,92
  • 3. Karolina Midura kl. 2g – 4,85
  • Magda Olszanko kl. 2e – 4,85
  • Magda Pietrzykowska kl. 2a – 4,85
  • Laura Szubińska kl. 2a – 4,85

  • Najlepsi uczniowie w klasach trzecich:
    1. Dominika Dmitruk kl. 3i - 5,08
  • Karolina Pawlik kl. 3f – 5,08
  • 2. Natalia Górska kl. 3f – 5,00
    3. Anna Leszmann kl. 3d – 4,92



    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ia [3,46] IIa [3,85] IIIe [3,56] IIa [3,85]
    II miejsce Ib [3,41] IIe [3,74] IIIa [3,47] IIe [3,74]
    III miejsce Ih [3,37] IIg [3,64] IIIg [3,34] IIg [3,64]
    Średnia klas 3,37 3,28 3,33 3,33
    Ilośc uczniów 202 204 209 615
    Ilośc klas 8 8 8 24
    Ilość uczniów ze
    średnią >= 4,75
    3 8 9 20



    Wyniki klasyfikacji za rok szkolny 2008/2009



    3 najwyższe średnie wśród klas:
    1. klasa 1a – 3,90
    2. klasa 3a – 3,88
    3. klasa 1g i 3b – 3,84

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1. Julita Pachla 3b – 5,69
    2. Andrzej Janaszek 3d – 5,40
    3. Patrycja Gronek 3c - 5,37
  • Aleksandra Kledyńska 3h – 5,37

    Najwyższe średnie w klasach I:
    1. Laura Szubińska 1a – 5,21
    2. Klara Pawlicka 1a - 5,14
  • Katarzyna Wołkiewicz 1a – 5,14
    3. Karolina Midura 1g – 5,08

    Najwyższe średnie w klasach II:
    1. Natalia Górska 2f – 5,23
    2. Dominika Dmitruk 2i – 5,21
  • Anna Leszmann 2d - 5,21
  • Justyna Makaruk 2b - 5,21
  • Karolina Pawlik 2f - 5,21
    3. Andrzej Sikorski 2d – 5,07


    Najwyższe średnie w klasach III:
    1. Julita Pachla 3b – 5,69
    2. Andrzej Janaszek 3d – 5,40
    3. Patrycja Gronek 3c - 5,37
  • Aleksandra Kledyńska 3h – 5,37







    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ia [3,90] IId [3,76] IIIa [3,88] Ia [3,90]
    II miejsce Ig [3,84] IIe [3,65] IIIb [3,84] IIIa [3,88]
    III miejsce Ie [3,80] IIg [3,56] IIIf [3,79] Ig, IIIb [3,84]
    Średnia klas 3,40 3,51 3,75 3,55
    Ilośc uczniów 214 216 214 644
    Ilośc klas 8 9 8 25
    Ilość uczniów ze
    średnią >= 4,75
    23 24 40 87

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego kwiecień 2009 r.

    Wyniki egzaminu – średnia szkoły z 2-ch części - 70,95
    Średnia powiatu - - 63,79

    Średnia szkoły: cz. humanistyczna – 36,77
    Średnia powiatu otwockiego - 34,42

    Średnia szkoły: cz.matematyczno-przyrodnicza – 34,18
    Średnia powiatu otwockiego - 29,37

    Średnia szkoły z j.angielskiego - 37,26
    Średnia powiatu – 32,12


    Najwyższą średnią z egzaminu w szkole uzyskali:
    100 pkt – Aleksandra Kledyńska 3h
    100 pkt – Łukasz Nidecki 3c
    99 pkt – Julita Pachla 3b
    > 90 pkt otrzymało 15 osób

    Maksymalną liczbę punktów /50/ z poszczególnych części egzaminu otrzymali:

    z części humanistycznej:
    1. Aleksandra Kledyńska 3h
    2. Łukasz Nidecki 3c
    3. Albert Pielak 3c


    z części matematyczno-przyrodniczej:
    1. Miłosz Bałdyga 3c
    2. Patrycja Gronek 3c
    3. Andrzej Janaszek 3c
    4. Aleksandra Kledyńska 3h
    5. Aleksandra Mądra 3a
    6. Łukasz Nidecki 3c
    7. Julita Pachla 3b
    8. Konrad Parol 3g
    9. Tomasz Przywózki 3a



    z części językowej /angielski/:
    1. Daniel Poszytek 3a
    2. Mikołaj Szarek 3g
    oraz 10 osób otrzymało 49 pkt.





    Wyniki klasyfikacji za I semestr 2008/2009



    3 najwyższe średnie wśród klas:
    1. klasa 1a – 3,82
    2. klasa 1e – 3,78
    3. klasa 1g – 3,74

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1. Julita Pachla 3b – 5,38
    2. Aleksandra Kledyńska 3h – 5,15
  • Aleksandra Mądra 3a – 5,15
    3. Andrzej Janaszek 3d – 5,08
  • Tomasz Przywózki 3a - 5,08

    Najwyższe średnie w klasach I:
    1.Klara Pawlicka 1a – 4,86
  • Karol Pieniący 1g – 4,86
  • Joanna Sobczak 1a – 4,86
  • Laura Szubińska 1a – 4,86
  • Katarzyna Wołkiewicz 1a – 4,86
    2. Maciej Romaniuk 1f – 4,79
  • Michalina Wilk 1f - 4,79
    3. Anna Warejko 1g – 4,76

    Najwyższe średnie w klasach II:
    1.Karolina Pawlik 2f – 5,07
    2. Natalia Górska 2f – 5,00
  • Justyna Makaruk 2f – 5,00
  • Dominika Dmitruk 2i - 5,00
    3. Anna Leszmann 2d – 4,93

    Najwyższe średnie w klasach III:
    1. Julita Pachla 3b – 5,38
    2. Aleksandra Kledyńska 3h – 5,15
  • Aleksandra Mądra 3a – 5,15
    3.Andrzej Janaszek 3d – 5,08
  • Tomasz Przywózki 3a - 5,08

    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ia [3,82] IId [3,59] IIIa [3,55] Ia [3,82]
    II miejsce Ie [3,78] IIe [3,56] IIIf [3,48] Ie [3,78]
    III miejsce Ig [3,74] IIa, IIf [3,48] IIIc [3,46] Ig [3,74]
    Średnia klas 3,36 3,38 3,37 3,37
    Ilośc uczniów 216 219 217 652
    Ilośc klas 8 9 8 25
    Ilość uczniów ze
    średnią >= 4,75
    8 10 17 35



    Wyniki klasyfikacji za rok szkolny 2007/2008



    3 najwyższe średnie wśród klas:
    1. klasa 3b – 4,00
    2. klasa 3c – 3,93
    3. klasa 3e – 3,85

    Najwyższe średnie indywidualne w szkole:
    1. Julita Pachla 2b – 5,50
    2. Daria Witkowska 3f – 5,38
    3. Konstancja Gierba 3b – 5,33

    Najwyższe średnie w klasach I:
    1. Natalia Górska 1f – 5,31
    2. Anna Leszmann 1d – 5,29
    3. Justyna Makaruk 1b – 5,07
  • Agata Pyra 1e – 5,07
  • Karolina Pawlik 1f – 5,07

    Najwyższe średnie w klasach II:
    1. Julita Pachla 2b – 5,50
    2. Aleksandra Kledyńska 2h – 5,21
    3. Aleksandra Mądra 2a – 5,14
  • Aneta Szejka 2b – 5,14
  • Andrzej Janaszek 2d – 5,14
  • Konrad Parol 2g – 5,14

    Najwyższe średnie w klasach III:
    1. Daria Witkowska 3f – 5,38
    2. Konstancja Gierba 3b – 5,33
    3. Tomasz Wacikowski 3e – 5,31
  • Maciej Krzywiński 3e – 5,31



    Statystyki dla poszczególnych poziomów klas oraz dla całej szkoły:


    Klasy I Klasy II Klasy IIICała szkoła
    I miejsce Ie [3,76] IIc [3,73] IIIb [4,00] IIIb [4,00]
    II miejsce Id [3,69] IId [3,68] IIIc [3,93] IIIc [3,93]
    III miejsce Ia [3,55] IIb [3,66] IIIe [3,85] IIIe [3,85]
    Średnia klas 3,50 3,50 3,74 3,58
    Ilośc uczniów 232 220 211 663
    Ilośc klas 9 8 8 25
    Ilość uczniów ze
    średnią >= 4,75
    33 25 36 94

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego kwiecień 2008 r.
    Średnia szkoły: cz. humanistyczna – 33,80
    Średnia powiatu otwockiego - 32,93

    Średnia szkoły: cz.matematyczno-przyrodnicza – 34,39
    Średnia powiatu otwockiego - 29,39

    Najwyższą średnią w szkole uzyskał:
    Dominik Jaczewski kl. 3c – 99 pkt
    49 pkt cz.humanistyczna
    50 pkt cz. matematyczno-przyrodnicza

    Maksymalną liczbę punktów /50/ otrzymali:

    z części humanistycznej:
  • Kamila Saramak kl. 3a

    z części matematyczno-przyrodniczej:
  • Dominik Jaczewski kl. 3c
  • Tomasz Wacikowski kl. 3e
  • Krzysztof Kreid kl. 3h
  • Martyna Włodarczyk kl. 3h